Lepiej próbować i żałować niż …

„Lepiej próbować i żałować niż żałować, że się nie próbowało … przegapiając szczęście”

Przyznam się szczerze, że nie przepadam za określeniem „próbować”.
Dlaczego?
Pierwsze skojarzenie jest raczej zdystansowane: próbować można np. zupę. Z założenia bywa tak, że podchodząc do jakiejś czynności z myślą „spróbuję” przygotowujesz siebie na porażkę, że się nie uda. Jeżeli jednak nastawiasz się właściwie mówiąc „zrobię to” … to idziesz i to robisz.

próbować mlm

Wróćmy jednak do samego próbowania jako do skorzystania z pojawiającej się okazji czy szansy.

Na wstępie jednak należy wyraźnie zaznaczyć, że nie należy podejmować się żadnego przedsięwzięcia jeśli mamy wątpliwości co do legalności.

Jak z pewnością wiesz na rynku jest mnóstwo ofert i „cudownych interesów”, po prostu „żył złota”. Nie musisz nic robić, polecać, kupować, sprzedawać … nic, nic tylko wejść a zarobisz kilka tysięcy w kilka dni.
Powiem osobiście, że z bajek wyrosłem jednak wiem, że wiele osób wciąż w nie wierzy … no cóż, ich życie, ich ryzyko.

Do tematu: pojawia się ciekawa oferta, co powinieneś zrobić?

Przede wszystkim zweryfikować wiarygodność i podjąć decyzję, czy to Ciebie zainteresowało. Jeśli wszystko jest w porządku, możesz startować, czyli „próbować”.

Może się okazać, że coś ładnie wyglądało z zewnątrz a po dołączeniu już nie jest tak ciekawie. Z reguły poważne i legalne przedsięwzięcia umożliwiają swoim partnerom wycofanie się praktycznie bez kosztów siedem, czternaście czy nawet trzydzieści dni od chwili dołączenia. Nie wszędzie tak jednak jest i dlatego tym bardziej należy zachować czujność.

Z drugiej strony nie należy zawsze podchodzić do wszystkiego jakby miało być oszustwem. Na szczęście wciąż jeszcze przeważają w pełni legalne interesy i to jest dobra wiadomość. Szeroki wachlarz możliwości oraz różne dziedziny powodują, że absolutnie każdy znajdzie coś dla siebie. Należy tylko wiedzieć, czego poszukujemy i mieć odwagę, aby spróbować swoich sił. Dopóki tego nie zrobisz, nie ruszysz się z miejsca, nie dowiesz się, czy to jest dla Ciebie i czy możesz coś osiągnąć w tym przedsięwzięciu.

Są takie sytuacje, że trzeba próbować wiele razy aby wreszcie trafić na ten właściwy i idealnie dopasowany do Twoich potrzeb biznes.

Skąd jednak masz o tym wiedzieć siedząc na tyłku i nie podejmując żadnej próby?
Z opowiadań innych osób? Z relacji opisanej na jakimś forum bądź portalu społecznościowym?

Jesteśmy różni i nie zawsze to, co odpowiada jednej osobie, da poczucie spełnienia innej. Aby odnieść Sukces, powinniśmy „czuć” to, co robimy i utożsamiać się z tym.

Jest jeszcze jedna sprawa, którą chciałbym poruszyć w tym artykule, a mianowicie ciągłe „próbowanie” a nie działanie.

Obejrzyj ten materiał i zastanów się, czy to czasem Ciebie nie dotyczy:

Jeśli wciąż będziesz tylko próbować i próbować i w tych kryteriach będziesz patrzeć na wszystko, skończysz na próbie, bo tak sobie założyłeś.

Tak, warunkowo można patrzeć na początkową fazę działania jak na próbę jednak należy już przestać próbować gdy stwierdzisz, że jest to biznes dla Ciebie. Wówczas przestawiasz się na konkretne działanie i działasz, tym samym przestając próbować.

Nie wolno zapominać, że wiele prób będzie nie trafionych, wiele biznesów czy przedsięwzięć może się „spalić” już na starcie. Właśnie dlatego powinieneś próbować aby znaleźć ten właściwy … ale tylko w tym celu, jeśli zamierzasz osiągnąć coś więcej niż jedynie zaliczyć kolejną nieudaną próbę.

Poszukuj i nie przestawaj próbować aż znajdziesz idealny dla Ciebie biznes. Nie rezygnuj już na starcie, nie oceniaj patrząc oczami innych osób ale sam poznaj detale i podejmij decyzję.

„W życiu warto próbować wiele razy wtedy zwiększa się szansa, że coś wypali”.

Powodzenia 🙂

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wiesz i umiesz wystarczająco dużo aby odnieść Sukces

„Człowiek uczy się przez całe życie” - ta słyszana często mądrość przewija się przez całe nasze życie. Nie oznacza to...

Zamknij