Dlaczego warto wybrać marketing sieciowy?

Marketing sieciowy od początku swojego powstania budzi kontrowersje, jest branżą często nie rozumianą i błędnie kojarzoną z przedsięwzięciem nielegalnym bądź niepoważnym.
Nie ma nic bardziej mylnego bo branża świetnie się rozwija.

Jak należałoby odbierać ten biznes?

Patrząc przez pryzmat marketingu sieciowego, ludzi można podzielić na trzy grupy:
– działających w tym biznesie;
– krytykujących tę formę działalności;
– niezdecydowanych i klientów.

Dla osób z pierwszej grupy marketing sieciowy jest wspaniałym wytworem kapitalizmu, dzięki któremu mogą urzeczywistnić swoje marzenia, bardzo często działając początkowo w ograniczonym wymiarze czasowym, aby po osiągnięciu upragnionych efektów, stać się ludźmi wolnymi finansowo i jako rentierzy, korzystać w pełni z życia.

jak funkcjonuje marketing sieciowy mlm

Marketing sieciowy jak wszystkie rodzaje biznesu, narażony jest na ostrą krytykę, która posiada dwa główne źródła: konkurencja i zawód po niepowodzeniu. Oczywiście mogą być również inne czynniki, jednak najwięcej negatywnych opinii płynie z ust tych, którzy jeszcze niedawno zachwycali się tą formą działalności i liczyli na szybki i wielki sukces.

Do tej grupy należą także nasi najbliżsi, rodzina i znajomi, którzy często w dobrej wierze, bazując jedynie na własnej niekompletnej wiedzy, krytykują i odradzają ten biznes. Robią to jednak nieświadomie ale niezwykle skutecznie, gdyż liczna grupa osób mających szansę na sukces, rezygnuje z MLM.

Każde działanie ma swoich zwolenników i przeciwników, dlatego także marketing sieciowy nie jest odosobniony i należy się z tym pogodzić.

Niezdecydowanych i tych, którzy nie są jeszcze gotowi, aby działać i osiągać sukcesy w MLM, zachęcam do obejrzenia wypowiedzi Roberta KIYOSAKI: „Podstawy biznesu – dlaczego marketing sieciowy”

Tutaj część druga oraz przesłanie dla młodych ludzi:

 

Niby wszystko takie proste, ale wciąż mamy zbyt wielu niezdecydowanych na działanie w marketingu sieciowym. Dlatego pozwolę sobie także zacytować fragment wypowiedzi światowej sławy znawcy i niekwestionowanego autorytetu w dziedzinie biznesu, sprzedaży oraz budowania osobistego i zawodowego sukcesu – Briana Tracy:

„Network marketing to po prostu metoda dystrybucji, gdzie większość zysków przypada net workowcom, a nie hurtownikom i sprzedawcom detalicznym.
Najważniejszą częścią marketingu sieciowego jest to, że firma oferuje produkt o wysokiej jakości w dobrej cenie, który może być konsumowany cały czas. Z takimi produktami można budować MLM i spełnić wszystkie swoje finansowe marzenia. Osobiście uczę najważniejszych zasad sukcesu w biznesie w odniesieniu do marketingu sieciowego. Uczę także, jak skutecznie wprowadzać na rynek produkty i sprzedawać oraz jak szybko zbudować biznes oparty na marketingu sieciowym.
Branża MLM w Ameryce i na całym świecie jest dla ludzi jedną z najlepszych okazji, aby zacząć z niewielkim kapitałem lub zupełnie bez niego i odnieść finansowy sukces.
Rozpoczęcie i budowanie biznesu, który przynosi sukcesy jest niezwykle pracochłonne. Kiedy ktoś zaczyna w marketingu sieciowym, musi być przygotowany na zainwestowanie od pięciu do dziesięciu lat pracy, aby wszystkiego się nauczyć, zbudować bazę klientów oraz opanować umiejętności niezbędne do rozszerzenia biznesu przez rekrutację nowych dystrybutorów.
Niestety, wielu ludzi wkracza w biznes MLM uważając, że jest to szybki i łatwy sposób zarabiania pieniędzy. Tak naprawdę sposób na łatwe i szybkie zarobienie pieniędzy nie istnieje. Istnieją tylko czasochłonne i trudne sposoby na zbudowanie przynoszącego sukcesy biznesu.
Marketing sieciowy nie jest tutaj wyjątkiem. Lecz jeśli osoba zaczyna w dobrej firmie i jest zdecydowana na to, aby ciężko pracować, tydzień po tygodniu, miesiąc po miesiącu, w końcu odniesie sukces. Taki człowiek może zbudować sieć dystrybutorów i zarobić dużo pieniędzy”.

Marketing sieciowy nie jest biznesem, który „zrobi się sam” i należy się w niego zaangażować, aby osiągnąć sukces. Nie nastąpi to z dnia na dzień, jednak pierwsze efekty można już zauważyć po kilku tygodniach czy miesiącach. Z czasem wszystko przyspiesza i zyski rosną w błyskawicznym tempie.

Co jest niezaprzeczalnym atutem biznesu MLM ?

Jego łatwość i prostota! Tutaj nie jest ważne, jakie masz wykształcenie, ile masz lat ani skąd pochodzisz. Tutaj każdy ma równe szanse na sukces i tylko od niego zależy, czy odniesie sukces czy dołączy do grona zawiedzionych i rozczarowanych.

Aby dopełnić edukacji w zakresie marketingu sieciowego, zapraszam na ostatni w tym materiale krótki film, czym jest marketing sieciowy?

Nie poświęciłem w tym artykule miejsca na temat rozważań pomiędzy plusami i minusami marketingu sieciowego, przyjdzie na to czas w odrębnym materiale.
Główną uwagę skupiłem na wypowiedziach i opiniach osób biznesu, multimilionerów, ludzi sukcesu, autorytetów w dziedzinie finansów aby uniknąć subiektywizmu i ukazać marketing sieciowy jak najbardziej obiektywnie.
Oczywiście mógłbym przytoczyć znacznie więcej wypowiedzi jednak moim zamiarem jest rzucić światło na MLM a nie udowadniać komukolwiek cokolwiek, to nie moje zadanie.

Czy warto wybrać marketing sieciowy?

Oczywiście, że tak i świadczą o tym chociażby wypowiedzi przytoczonych autorytetów. Mam przyjemność od dłuższego czasu działać w tej branży i wciąż moje zdanie jest niezmiennie pozytywne i każdemu polecam ten biznes.

Ja dokonałem wyboru, teraz Twoja kolej. Powodzenia 🙂

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
MLM nie jest dla „Zosi Samosi”?

Czy można robić marketing sieciowy MLM „po swojemu”? Pewnie można, ale czy to się opłaca i czy warto wybrać własną...

Zamknij