Przeciwieństwem Sukcesu jest porażka czy przeciętność ?

Gdyby ktoś Tobie zadał pytanie: co jest przeciwieństwem Sukcesu, co byś odpowiedział?

Zdecydowana większość osób uważa, że jest to porażka ale … czy na pewno?

sukces porażka przeciętność mlm

Jeżeli spojrzymy na sprawę ze strony analitycznej czy nawet logicznej to możemy odnieść wrażenie, że ponosimy porażkę w sytuacji, gdy nie odnosimy sukcesu.
Patrząc chociażby na zawody sportowe możemy sądzić, że zawodnik, który nie wygrał (osiągnął sukces) jest przegranym (poniósł porażkę).
Czy jednak tak jest?
W tym jednym konkretnym przypadku może i tak, chociaż patrząc od innej strony można przyjąć, że zwyczajniej rywal czy przeciwnik lepiej się przygotował do zawodów.
Poza tym to pojedynczy występ czy pojedyncze zwycięstwo. Nie zawsze ten, kto wygrywa pojedynczą bitwę, wygrywa całą wojnę, prawda?

Na taką sportową porażkę można spojrzeć jeszcze inaczej: ktoś się lepiej przygotował i zwyciężył. Może wykorzystał inne programy treningowe, z pewnością miał innego trenera, może poświęcał więcej czasu na przygotowanie.
Można także poszukać głębiej i sprawdzić, ile porażek odniósł, ile razy przegrał wcześniej aby teraz zwyciężyć?

Zostawmy porównania sportowe.
Thomas Alva Edison uznawany za wynalazcę żarówki, dokonał kilku tysięcy nieudanych prób, tak wiele porażek aby stworzyć końcowy produkt. Oczywiście Edison jedynie udoskonalił rzecz już wynalezioną, jednak poświęcił wiele czasu aby żarówka zaczęła działać.

Czy wszystkie nieudane próby to porażki? On sam uważał, że jedynie odkrył kilka tysięcy niedziałających sposobów.

Gdyby iść tokiem myślenia większości ludzi, doznał bardzo wielu porażek. Dla Niego były to jedynie nieudane próby które doprowadziły go do działającego odkrycia.

Przenieśmy rozważania na pole biznesowe.

Z biografii wielu milionerów czy miliarderów a także z rozmów z przedsiębiorcami i ludźmi sukcesu wynika jednoznacznie, że porażka jest niejako nieodzownym elementem w drodze do osiągnięcia Sukcesu. Niemal każdy wskazuje jasno, że nie sposób coś osiągnąć nie napotykając po drodze niepowodzeń. To element nauki, to bezcenne lekcje które po prostu należy odebrać aby stać się człowiekiem sukcesu. Oczywiście najlepiej wykorzystać błędy i wyciągnąć wnioski z porażek innych osób, aby samemu ich uniknąć a tym samym łatwiej i szybciej osiągnąć swój cel. Mądrzy ludzie uczą się na błędach a nie na uniwersytetach.

Skoro zatem przeciwieństwem Sukcesu nie jest Porażka, to co nim jest?

Jeśli popatrzymy na świat od strony finansów to można się pokusić o stwierdzenie, że przeciwieństwem Sukcesu jest przeciętność.
Dlaczego?
Jeśli na jednej szali postawimy milionerów, ludzi odnoszących sukcesy, realizujących własne cele i marzenia, to kogo można postawić po drugiej stronie?

Po drodze z jednaj na drugą stronę minęlibyśmy z pewnością osoby pracujące, starające się walczyć o własne życie, odrzucające codzienną monotonię aby coś w życiu osiągnąć. Te osoby poświęcą całe życie starając się odnieść sukces bądź porzucą pragnienia i zaczną przeżywać życie. Nie będą żyły lecz przeżywały życie.

Przeciętność to odbieranie życia takim jakim jest, to godzenie się na to, aby nasz pracodawca decydował, jak będziemy żyć, gdzie będziemy mieszkać, czym będziemy jeździć, gdzie spędzimy nasz urlop. To nic innego jak trwanie w marzeniach bez planu na ich realizację, przepychanie się z dnia na dzień bez walki o poprawę jutra.

Bardzo często osoby takie nie odbierają swojego życia jako przeciętnego. Mogą akceptować je takim, jakim jest. One po prostu posiadają wszystko, czego pragną i nie oczekują od życia niczego więcej. Dla nich samych ich życie może być sukcesem i nie wolno im odbierać prawa do takiej oceny. Najważniejsze, abyśmy czuli, że żyjemy i abyśmy żyli swoim życiem w zgodzie z własnym sercem i umysłem.

Czas na podsumowanie, gdyż rozważania można ciągnąć bardzo długo.

Zdaję sobie sprawę, że wiele osób może mieć zupełnie inne spojrzenie i inaczej analizować zagadnienie. Nie każdy tak samo patrzy na sprawę przeciętności, podobnie na problematykę porażki. Niemniej jednak nie można nie przyznać racji ludziom sukcesu, którzy doszli na szczyt i otwarcie twierdzą, że ich droga pełna była porażek.

Na koniec dodam również od siebie, że musiałem popełnić wiele błędów, poznać smak wielu niepowodzeń aby nauczyć się właściwego działania i zacząć odnosić sukcesy.

Taka jest kolejność aby od przeciętności, poprzez większe lub mniejsze pasmo porażek, osiągnąć swój życiowy Sukces.

>>>>>>>>>>>>>>>> TUTAJ znajdziesz moją wyjątkową ofertę <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

1 thought on “Przeciwieństwem Sukcesu jest porażka czy przeciętność ?

  • Cenne spostrzeżenia, piszesz „po mojej myśli”, od siebie dodam, że ja w ogóle nie używam słowa porażka tylko „zdobyłam kolejne cenne doświadczenie”, a nóż & widelec wykorzystam tą naukę w niedalekiej przyszłości…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Co jest najważniejsze w mlm: firma? produkt? człowiek? A może coś innego?

Działając w branży MLM już od dłuższego czasu, miałem okazję wielokrotnie obserwować rozważania, co jest najważniejsze w tym biznesie. Najczęściej...

Zamknij