Umiesz liczyć? Licz na siebie … także w mlm

MLM to biznes ludzi, zgodzisz się z tym, prawda?

Zatem czy oznacza to, że inni działają, budują grupy konsumenckie, tworzą relacje a Ty już nie musisz, gdyż „zatrudniłeś” liderskie „Jedynki”?
A może pomimo zbudowania grupy mlm wciąż wszystko spoczywa na Twoich barkach … lub barkach Twojego Mentora?

upadek mlm licz na siebie

Gdy rozpoczynamy swoją przygodę w mlm często słyszymy, jak wiele w tym biznesie zależy od ludzi. To prawda, bo budujemy go razem z innymi co jednak nie oznacza, że możemy w nich pokładać pełną wiarę i ciężar tworzenia całego biznesu.

Dlaczego tak?
Ponieważ my jesteśmy jedyną osobą w tym biznesie na którą mamy 100% wpływ. Mamy pełną kontrolę nad własnym działaniem, motywacją, systematyką, skalą działania i wszystkimi innymi czynnikami. Oczywiście wskazane byłoby i jest to wariant optymalny, aby osoby, z którymi budujemy biznes, zaangażowały się w pełni i działały na takim samym poziomie jak my. Tak jednak z reguły się nie dzieje.
Z wszelkich badań i statystyk wynika, że w przypadku, gdy my angażujemy się w pełni, tj. na 100%, nasz zespół uzyska wynik nie wyższy niż około 80%. Jeśli my działamy na 80% to nasz zespół nie więcej niż 50% itd.

Jak widzisz jesteś jedyną osobą, która będzie we własnym zespole działać na maksa … jeśli tak będzie. Zdarzają się oczywiście wyjątki od reguły, jednak MUSISZ sobie zdać sprawę z tego, że to TY jesteś odpowiedzialny za ten biznes i TYLKO TY możesz to zrobić … o ile weźmiesz na siebie ciężar tworzenia własnej przyszłości.

Czy nie możesz liczyć na swój zespół?

Możesz i powinieneś w niego wierzyć. Nie należy jednak zapominać, że osoby z Twojego zespołu nie są Twoimi pracownikami lecz partnerami w biznesie, przyjaciółmi biznesowymi, ewentualnie wspólnikami czy współpracownikami, chociaż to ostatnie określenie bardziej kojarzy się z etatem czy małą działalnością gospodarczą a nie poważnym biznesem.
Skoro współdziałamy na zasadzie partnerstwa, nie można delegować im prac, stawiać zadań, polecać działać tak i tak. Jeśli masz zapędy kierownicze to szybko możesz stracić swój zespół.
Oczywiście jako osoba, która zaprosiła ich do biznesu, ponosisz za nich pewną odpowiedzialność.
Do czego może się ona odnosić? Do pomocy, wsparcia, pokazania pierwszych kroków w biznesie, wyjaśnienia trudniejszych zagadnień.
To nie może wyglądać jak w korporacji, gdzie Ty jesteś szefem, lecz w mlm każdy startuje z takiego samego poziomu i nie jest Twoim pracownikiem lecz partnerem.

Jest jeszcze jeden aspekt związany z tematem a mianowicie Twój Mentor czy Sponsor w mlm.

Oczywistą sprawą jest, iż aby wystartować w biznesie mlm konieczne jest posiadania Sponsora czy osoby polecającej, bo określenia są różne.

Nie będę specjalnie rozpisywał się na temat zadań, jakie ma do spełnienia taka osoba czy jak wybrać najlepszego dla siebie Mentora. To złożona kwestia i przyjdzie na takie rozważania jeszcze odpowiednia pora. Dążę mianowicie do tego, iż Sponsor nie zawsze w pełni wywiązywać się będzie ze swoich obowiązków.
To prawda, że powinien być Twoim oparciem i pomocą, jednak bywa z tym różnie.
Zdarzają się Liderzy, którzy potrafią wprowadzać wiele osób do biznesu z bezpośredniego polecenia co powoduje trudności w niesieniu pomocy wszystkim na tym samym poziomie.

Z reguły jest tak, iż najwięcej czasu poświęca się osobom aktywnym, działającym, które już startują, pojawiają się u nich pierwsze wyniki i dlatego należy mocno z nimi pracować. Jeśli jednak takich osób będzie kilka, może pojawić się już osobista refleksja, np. „tej osobie pomogę, bo miło się z nią rozmawia a tamtej mniej bo dziwnie na mnie patrzy”.
Wiem i dobrze zdaję sobie sprawę z tego, iż tak być nie powinno, ale możesz mi wierzyć, że tak bywa.
A skąd wiem? Z własnego doświadczenia.

Cóż zatem zrobić w sytuacji, gdy Twój Mentor Cię opuści?
Popatrz na obrazek z początku postu … już wiesz co?

Musisz podjąć samodzielne działanie w tym biznesie lub … zrezygnować.
Jeśli jednak chcesz zbudować swój biznes w mlm, musisz odrzucić na bok sentymenty i skupić się na własnym działaniu. Nie czekaj na inne osoby, aż przyjdą do Ciebie z pomocą, nie czekaj na Sponsora, aż znów postanowi Tobie pomóc.

Zapamiętaj: licz na siebie! przede wszystkim Ty a następnie Twój zespół, bo za nich jesteś odpowiedzialny i tylko oni mogą Tobie pomóc odnieść sukces w mlm.

Powodzenia!

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

1 thought on “Umiesz liczyć? Licz na siebie … także w mlm

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Lepiej próbować i żałować niż …

„Lepiej próbować i żałować niż żałować, że się nie próbowało … przegapiając szczęście” Przyznam się szczerze, że nie przepadam za...

Zamknij