Czy praca Ciebie uszczęśliwia? A może nadszedł czas na zmiany?

Zmiany są nieodzownym elementem naszego życia. Nie oznacza to jednak, że każdy ich potrzebuje, poszukuje czy oczekuje. Jedne niosą ze sobą szczęście i poprawę w życiu, inne przeciwnie … ale rozważmy te zmiany, na które mamy bezpośredni wpływ, o ile ich chcemy.

Gdy zgłębimy życiorysy ludzi sukcesu, niezależnie od tego, co mamy na myśli pod słowem „sukces”, zauważymy, iż osiągnęli swoje „szczyty” dzięki zmianie. To zmiany, jaki w nich zaszły, doprowadziły ich tam, gdzie się znaleźli.

Bądźmy konkretni i powiedzmy to jasno: idąc drogą, na której obecnie się znajdujesz, nie zmienisz niczego w swoim życiu. Jeśli każdego dnia kroczysz tę samą aleją, robisz to samo, nie pojawią się żadne zmiany, żadne pozytywne efekty. Stosując rolnicze porównanie: nie można zebrać żyta siejąc buraki.
Odrzućmy tutaj pojęcie „szczęścia” czy „losu” chociaż zdaję sobie sprawę, że wiele osób wierzy, iż pewne rzeczy się przytrafiają ze względu na takie czynniki. Należy skupić się nad sobą, nad zmianami, nad pragnieniem poprawy pewnych sfer życia.

Jak wspomniałem, zdecydowana większość osób sukcesu zawdzięcza wszystko zmianom dotyczącym samych siebie. Jest jedynie niewielki odsetek osób, które dzięki koneksjom lub posiadanym układom czy w drodze odziedziczenia, mogą cieszyć się pełnią życia. Wszyscy inni musieli najpierw podjąć decyzję, że potrzebują zmiany a następnie dzięki determinacji, konsekwencji i wiary w końcowy efekt, każdego dnia pracowali na swój Sukces.

zmiany dzięki mlm

W jaki sposób możemy to przenieść na nasz grunt?

Niemal każdego dnia spotykam się i rozmawiam z ludźmi, którzy chcieliby zmienić swoje życie. Może nie jakoś drastycznie, może nie w całości lecz chcieliby bardziej zadbać o siebie, zrzucić zbędne kilogramy, pozbyć się nałogów.

Oczywiście zdecydowana większość chciałaby także zmiany w sprawach finansowych. Niekoniecznie marzy się im być w setce najbogatszych Polaków czy posiadać wielomilionowe kwoty na koncie bankowym.
Z reguły te oczekiwania są w zasięgu ręki, jedynie należałoby podjąć decyzję i zacząć zmiany we własnym życiu … i wiecie co? W tym momencie większość odpuszcza … dobre, prawda?

Ludzie posiadają wielkie marzenia, chcieliby czegoś więcej lecz nie mogą zdobyć się na zmiany, na robienie czegoś innego bądź odrobiny więcej niż dotychczas. Oni chcieliby robić to samo a mieć inne efekty … ale to po prostu niemożliwe.
Przecież można poczytać wypowiedzi czy posłuchać historii osób odnoszących sukcesy, nie tylko na podłożu finansowym ale także np. w sporcie czy życiu publicznym. Wszyscy są niemal zgodni, że musieli z czegoś zrezygnować, podjąć jakieś wyzwanie, dokonać zmiany w życiu a to wszystko po to, aby zdobyć coś więcej.

Dlaczego tak niewiele osób podejmuje walkę o zmiany, o lepsze jutro?

Większość osób godzi się na życie takie jakie ktoś im umożliwia. Pozwalają swoim szefom, aby decydowali, gdzie i jak będą mieszkać, czym będą jeździć, gdzie i jak długo będą odpoczywać podczas urlopu.

Mam nadzieję, że nie zdziwiło Ciebie to, co przed chwilą napisałem, ale tak to wygląda. Twój szef ma ogromny wpływ na Twoje życie z jednego prostego względu: wie doskonale, ile Tobie płaci a przez to ma wpływ na tak wiele spraw. Ludzie nie zdają sobie z tego sprawy bądź nie dopuszczają takich myśli do siebie ale taka jest prawda.

Oni kochają swoją strefę komfortu i niechęć, bądź nawet strach, przed zmianami nie pozwalają im zrobić coś więcej. Bo po co iść na siłownię i męczyć się na treningu skoro można poleżeć przed telewizorem z browarem w ręku i paczką chipsów obok a jedyny proces decyzyjny odgrywa się na pilocie telewizora … można tak?

Skoro taki jest Twój świadomy wybór to wszystko jest w porządku, w przeciwnym razie bierz życie we własne ręce.

Jest spora grupa osób, które nie decydują się na zmiany z jednego powodu: są po prostu szczęśliwe tam, gdzie się znajdują. Oni nie potrzebują zmiany gdyż posiadają to wszystko, co daje im szczęście. Zarówno praca jak i świat, który ich otacza poza pracą, spełnia ich oczekiwania i nie pragną niczego więcej.

Jeżeli należysz właśnie do takich osób, to szczerze gratuluję i jestem przekonany, że niczego w mojej ofercie dla Ciebie nie posiadam bo Ty pewnie niczego nie potrzebujesz.
To Super położenie, wiesz?

A co z osobami, które chcą zmiany, które mają marzenia do spełnienia?

Przede wszystkim powinny rozpocząć przemianę mentalną, zmienić nastawienie, jasno określić cele i zacząć uczyć się a następnie robić nowe rzeczy, takie, które pozwolą osiągnąć upragniony Sukces.
Powinny być gotowe na porażki, które są elementem sukcesu, muszą znaleźć w sobie dość siły i determinacji aby sięgnąć własnych marzeń. Jestem jednak przekonany, że przy właściwym nastawieniu, wszystko można zdobyć.

Na zakończenie chciałbym zadać Tobie, Drogi Czytelniku, jedno pytanie, na które powinieneś sobie odpowiedzieć: do której grupy Ty należysz?

Gdy już sobie odpowiesz, będziesz wiedział, co Ciebie czeka i gdzie się znajdujesz.

A co możesz zrobić, jeśli należysz do tej ostatniej grupy a nie wiesz, co masz dalej robić?

Zajrzyj TUTAJ, przeczytaj i zdecyduj >>>

Nie każdy jest szczęśliwy w swojej pracy ale nie każdy będzie potrafił rozpocząć zmiany w swoim życiu. Nie są to wielkie zmiany, przynajmniej na początku tak to może wyglądać, jednak efekt końcowy może okazać się ogromnym krokiem w stosunku do obecnego położenia.

Czy Ciebie praca uszczęśliwia czy może nadszedł czas na zmiany?

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Dwie strony medalu czyli wady i zalety mlm w pigułce

Wady i zalety - to często jedno i to samo. Tylko z różnych punktów widzenia.                                                             Władysław Grzeszczyk Każda forma...

Zamknij