Dwie strony medalu czyli wady i zalety mlm w pigułce

Wady i zalety – to często jedno i to samo.
Tylko z różnych punktów widzenia.

                                                            Władysław Grzeszczyk

Każda forma działalności posiada swoje wady i zalety. Począwszy od pracy etatowej poprzez własną działalność/własną firmę a skończywszy na własnym biznesie, zarówno tradycyjnym jak i prowadzonym online, we wszystkim można dostrzec plusy i minusy. Nie inaczej sprawa wygląda jeśli weźmiemy pod lupę marketing sieciowy mlm.

wady zalety mlm

Wszelka forma działalności spotyka się z poparciem czy negowaniem ze strony różnych osób. Ta zasada dotyczy każdej dziedziny życia, każdej branży, każdego człowieka. Nie ma możliwości, aby powstała rzecz czy istniała usługa akceptowana i popierana przez całą społeczność świata … po prostu nie ma. Jesteśmy różnymi ludźmi, posiadamy różne gusta i upodobania … i wiesz co? Bardzo dobrze, że tak właśnie jest, bo dzięki temu mamy różnorodność i możliwość pełnego i świadomego wyboru.

Wróćmy jednak do tematu czyli mlm. Ta branża nie jest idealna i nikt nie twierdzi, a przynajmniej nie powinien twierdzić, że jest inaczej. Posiada zatem swoje wady i zalety, chociaż przejście pomiędzy nimi jest dość płynne.

Dlaczego?
Otóż często dana zaleta może stanowić dla kogoś wadę czy nawet odwrotnie. A to wszystko dlatego, że różne osoby różnie patrzą na mlm, na jego możliwości i szanse, jakie daje współcześnie swoim partnerom biznesowym.

Aby nie posługiwać się jedynie teoretycznymi rozważaniami, weźmy pod uwagę jedną z zalet mlm, aby dostrzec również w niej wadę.

Dla przykładu niech to będzie SAMOZATRUDNIENIE.

Nie jest tajemnicą, że rozpoczynając działalność w mlm stajemy się niezależnymi przedsiębiorcami. Współpracujemy z wybraną przez nas firmą, lecz jesteśmy jej partnerem a nie pracownikiem. Nie podlegamy jej nadzorowi czy kierownictwu a jedynie korzystamy z jej produktu czy usługi. Często otrzymujemy inne profity jak darmowe wirtualne biuro, księgowość czy opieka prawna zapewniana przez daną firmę itp.

Nie jesteśmy zatem pracownikiem lecz sami sobie SZEFEM. Co się z tym wiąże?

Ustalamy sobie plan, cele, określamy dochody, ustalamy czas i godziny pracy czyli jednymi słowy: wszystko jest w naszych rękach. Nie denerwuje nas już poranny budzik czy szef, który wciąż nam podnosi poprzeczkę aby szybciej dorobić się nowego domku nad morzem czy lepszego samochodu … tak tak, to dzięki osób pracujących dla korporacji, szef się bogaci. To nic dziwnego, przecież taki szef nie jest od tego, abyś to Ty był bogaty, ale to już chyba wiesz.

Jak zatem widzisz bycia sobie szefem jest czymś wspaniałym i z pewnością istotną zaletą biznesu mlm, prawda?

A gdybym teraz pokazał Tobie, że patrząc z innej strony, jest to poważna wada?
Zobacz: jesteś przedsiębiorcą, samozatrudnionym i na Twojej głowie jest absolutnie wszystko. Cały rozwój Twojego biznesu, wszystkie części składowe musisz opracować i zrealizować, musisz zdobyć niezbędną wiedzę i umiejętności, aby wszystko poprowadzić. Tylko Ty odpowiadasz za rozwój własnej firmy i dochody, jakie uzyskasz. Jeśli postanowisz sobie dać wolne, wziąć urlop a nie masz zautomatyzowanego systemu, możesz po powrocie z odpoczynku zbankrutować lub w lepszym wypadku być na zero … czyli w sumie pod kreską.

Wystarczy? Nie? Dobrze, jedźmy dalej: nie każdy ma w sobie wystarczające silne „po co”, wystarczającą determinację i wytrwałość, aby samemu siebie zmotywować do pracy. Nie każdy potrafi pracować bez nadzoru kierownika, nie każdy potrafi sobie zorganizować efektywnie dzień pracy. Łatwo wziąć urlop od roboty ale czy Ciebie na to stać?

Mógłbym tak dalej rozważać ale sądzę, iż wiesz, o co w tym chodzi.

Więcej wad i zalet mlm znajdziesz w poniższym materiale:

Czy wymieniłem wszystkie plusy i minusy?

Z pewnością nie bo to nie jest takie proste ani oczywiste bo każdy z nas może różnie patrzeć na mlm.

Moim celem jest ukazać Tobie tym artykułem, że nie każdy patrzy na ten biznes w ten sam sposób. Jeśli jeszcze nie działasz w mlm, rozważ wszystkie wymienione czynniki i sprawdź, czy to jest dla Ciebie? Czy przeważają plusy dodatnie czy plusy ujemne.
Jeśli już działasz i rozmawiasz z innymi osobami, potencjalnymi kandydatami na partnerów biznesowych, powinieneś najpierw poznać ich sytuację i punkt widzenia a dopiero później korzystając z ich „szkła”, omawiać biznes mlm. Przedstawiaj wady i zalety takimi, jakimi oni będą je widzieć, ich oczami a nie własnymi. To pomoże znaleźć więź i przybliży do współpracy.

Jeżeli uważasz, że w tym materiale brakuje istotnych Twoim zdaniem cech, wad czy zalet, napisz o tym w komentarzu. Niech ten artykuł będzie narzędziem dla każdego do własnego wykorzystania. Jeśli Twoje sugestie będą cenne, wykorzystam Twoje uwagi do stworzenia kolejnego wpisu bądź nagrania.

Na zakończenie mam propozycję: jeśli jesteś osobą otwartą na możliwości i chciałbyś wystartować w poważnym biznesie, zapoznaj się z poniższą ankietą.

Kto wie, może to jest także dla Ciebie?

>>>>>>>>>>>>>>>>> WYPEŁNIJ ANKIETĘ i WYSTARTUJ WŁAŚCIWIE <<<<<<<<<<

Pozdrawiam serdecznie i życzę samych Sukcesów i jedynie właściwych decyzji.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Miej nad sobą litość i … zostaw swoich najbliższych w spokoju

Gdy obejrzysz świetny film, gdy zobaczysz coś wspaniałego, gdy spotka Ciebie coś przyjemnego, z kim w pierwszej kolejności podzielisz się...

Zamknij