Planowanie i określanie celów … czy uważasz, że to jest ważne?

Zakończenie starego roku i początek nowego to znakomity czas na pewne podsumowania, analizę osiągnięć oraz ustalanie i planowanie celów do osiągnięcia.
To świetny moment, aby dokonać przemyśleń, co należy zrobić, co zmienić, aby w nowym roku zacząć osiągać to, czego nie udało się osiągnąć oraz zrobić to wszystko, na co zabrakło czasu, może sił albo umiejętności.

Obecnie jest wiele autorytetów w zakresie planowania i określania celów, zarówno światowej sławy jak i naszych lokalnych. Tak naprawdę nie ma większego znaczenia, jaki schemat czy sposób określania celów wybierzemy, kto jest naszym Guru w tym zakresie. Najistotniejsze jest, czy wykonujemy planowanie, czy cele są zapisane, czy pracujemy nad nimi oraz czy każdego dnia robimy coś, co nas przybliża do ich osiągnięcia.

Na ostatnim Evencie firmy 7Play, który opisywałem w osobnym artykule, założyciel firmy, multimilioner i Anioł Biznesu Daniel Kubach  omawiał dokładnie sposób planowania własnych celów. To nie wszystko, gdyż była także mowa o tym, jak właściwie pracować nad ich realizacją.

Popatrz na zdjęcie poniżej, gdzie znajdziesz podstawowy schemat dotyczący określania celów:

planowanie określanie celów Lubach

Należy w tym miejscu podkreślić, że wiedza Daniela Kubacha nie jest podręcznikową lecz praktyczną. Te kilka punktów nie zostało zaczerpniętych od innych szkoleniowców w tym zakresie, jak często czynią różni „Mentorzy”.
Ten sposób określania celów Daniel wypracował i przetestował samodzielnie i jak widać dobitnie, jest to schemat sprawdzony i gwarantujący Sukces.

Nie próbuję w tym miejscu przekonać kogokolwiek do określania celów lecz wiem także z własnego doświadczenia, jak bardzo jest to istotne i pomocne.

Zapraszam do obejrzenia poniższego materiału, w którym przybliżam, jak to wygląda na moim przykładzie:

Zdaję sobie sprawę, że nie każdy wierzy w siłę planowania i określania celów, wiem, gdyż do niedawna sam podchodziłem sceptycznie do tego zagadnienia. To się jednak zmieniło, o czym wspomniałem w powyższym nagraniu.

Warto poświęcić czas, wykorzystać chociażby przytoczony w tym artykule schemat i określić, co chciałbyś osiągnąć w nowym roku oraz w jaki sposób to zrobisz. To jedynie kilka lub kilkanaście minut, które poprawią skuteczność działania oraz osiąganie Sukcesów.

Pewnie zgodzisz się ze mną, że lepiej iść chociażby powoli, ale we właściwym kierunku niż biec bez jasno określonego celu, prawda?

Życzę samych Sukcesów oraz osiągnięcia wszystkich założonych celów 🙂

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Kiedy NIE to Tak czyli odmowa w mlm na łopatkach

Odmowa w mlm to klątwa wielu początkujących ( i nie tylko) networkerów … ale od początku: Taka sytuacja: Działamy w...

Zamknij