Kiedy NIE to Tak czyli odmowa w mlm na łopatkach

Odmowa w mlm to klątwa wielu początkujących ( i nie tylko) networkerów … ale od początku:

Taka sytuacja:

Działamy w branży mlm. Aby budować swój zespół, często prowadzimy rozmowy z innymi osobami na tematy biznesowe, rozmawiamy o produktach, o możliwościach finansowych, o rozwoju osobistym i wspaniałej atmosferze wspólnych spotkań tzw. Eventów.
Ponieważ widzimy wielkie możliwości i potencjał w branży mlm, podchodzimy do niej jak pasjonaci, moglibyśmy mówić godzinami i o wszystkim i czujemy, że nasi rozmówcy widzą to samo, co my w marketingu sieciowym widzimy.
Prowadzimy zatem gorącą rozmowę, chcemy podzielić się możliwościami i wydaje nam się, że jest sprawą oczywistą, że druga osoba natychmiast podejmie z nami współpracę, bo nie może być inaczej. Gdy kończymy prezentację oczekujemy odpowiedzi TAK, a co najczęściej słyszymy?

NIE … niestety, lub stety ale tak się dzieje najczęściej, zgadza się?

odmowa mlm

Dlaczego jest tak, że słysząc odmowę podczas rozmowy biznesowej dotyczącej współpracy z firmą mlm bądź nawet innego przedsięwzięcia, czujemy się odtrąceni?
Dlaczego słysząc NIE odbieramy to tak mocno personalnie, dlaczego nas to zniechęca, dlaczego odbiera motywację i powoduje utratę zapału?

Może dziej się tak, gdyż od dziecka jesteśmy wychowywani w miłości i przyzwyczajeni do tego stałej akceptacji, czujemy się potrzebni. Zawsze oczekiwaliśmy zgody od rodziców na nasze prośby i reagowaliśmy bardzo emocjonalnie, gdy czegoś nam zabraniano, gdy rodzice mówili nam NIE.

Życzylibyśmy sobie, aby wszystko było pozytywnie nastawione w stosunku do nas, abyśmy zawsze otrzymywali to, czego pragniemy i chcemy posiadać.

Prawdopodobnie z tego powodu niechętnie przyjmujemy odmowę, czujemy się wówczas odtrąceni bądź odrzuceni, „Nie” wywołuje u nas negatywne emocje.
Im częściej w przeszłości uzyskiwaliśmy jedynie zgodę na nasze prośby, im mniej nam zabraniano, tym trudniej poradzić sobie, gdy ktoś nam czegoś odmówi, gdy usłyszymy NIE.

Może jednak warto spojrzeć na ten problem z drugiej strony.

Po pierwsze: osoba, która odrzuca naszą propozycję współpracy, mówi NIE dla biznesu mlm a tym samym wcale nie odrzuca nas jako osoby, jako przyjaciela czy członka rodziny. Taka osoba może nie widzieć tych wszystkich korzyści i możliwości, może nie być przygotowana na zmiany a może czuje się bardzo dobrze w obecnej sytuacji?
Należy oddzielić sferę biznesową od prywatnej a wówczas takie „Nie” nie odbierzemy personalnie ani emocjonalnie.

Druga sprawa to weryfikacja: każda osoba odmawiająca ofercie biznesowej jest darmową lekcją: może coś nie zadziałało? Może prezentacja nie została przedstawiona właściwie? Może oczekiwaliśmy za wiele po pierwszej rozmowie gdyż są osoby, które potrzebują czasu do podjęcia decyzji?
Dużo lepiej jest dla Ciebie, abyś odebrał te lekcje na początku, później będzie łatwiej.

Zapraszam do obejrzenia mojego nagrania. Materiał sprzed kilku miesięcy lecz wciąż czasowy:

Z własnego doświadczenia wiem, że odmowa w mlm nie jest niczym przyjemnym. Każdy działający w biznesie chciałby za każdym razem usłyszeć akceptację dla swojej oferty, jednak niestety tak nie jest i tak nie będzie.

Jeśli obejrzałeś uważnie nagranie lub przyjrzałeś się materiałowi z gazety na zdjęciu to z pewnością wiesz, że mam pewne negatywne przeżycia związane z odmową, prawda?

Gdy współpracowałem z moją pierwszą firmą MLM byłem „najlepszy” tzn. doświadczyłem ponad pięćdziesięciu NIE na moją ofertę biznesową. Można się załamać, czyż nie?
Przyznam się szczerze, że niewiele brakowało jednak przezwyciężyłem ten trudny okres, głównie dzięki mojemu Sponsorowi i zespołowi. To bardzo ważne, aby mieć takie osoby obok siebie a docenisz to najbardziej właśnie w takich chwilach.

Odmowa w biznesie mlm może boleć lecz należy odebrać tę lekcję z podniesioną głową, odrzucić emocje, nie traktować NIE personalnie lecz należy pracować nad sobą i działać nawet pomimo niepowodzeń.

Żaden z Liderów marketingu sieciowego nie doszedł na szczyt bez porażek, bez przezwyciężenia słabości, bez pracy nad sobą, bez rozmów z innymi osobami od których z pewnością KAŻDY usłyszał nie raz słowo NIE.

Ze mną było i wciąż jest podobnie lecz teraz jest łatwiej.

Zła wiadomość jest taka, iż Ciebie to także czeka, o ile nie masz tego już za sobą.

Odmowa to nic strasznego, łatwo możemy opanować emocje, nie zrażać się lecz dalej działać, bo MLM to biznes ludzi więc nie zawsze usłyszymy tak, najczęściej będzie to odmowa.

Wierzę, że Ty także poradzisz sobie z tym problemem o ile masz jasno określony cel i wiesz, PO CO robisz to, co robisz.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
„Mój pierwszy raz” czyli jak przeżyć firmowy Event bez zawału …

Niezależnie od swojego wieku czy doświadczenia, zawsze możesz przeżyć swój „pierwszy raz”, prawda? Po raz pierwszy lecisz samolotem, po raz...

Zamknij