Miej nad sobą litość i … zostaw swoich najbliższych w spokoju

Gdy obejrzysz świetny film, gdy zobaczysz coś wspaniałego, gdy spotka Ciebie coś przyjemnego, z kim w pierwszej kolejności podzielisz się informacją o tym, co się wydarzyło?
Oczywiście pobiegniesz z tym do rodziny i znajomych, prawda?
A jeśli masz pomysł na dochodowy biznes, pomysł, jak zarobić, postąpisz tak samo?

najbliżsi znajomi w mlm

Dlaczego dzieje się tak, że zarówno najbliższa rodzina, jak i znajomi, bardzo chętnie porozmawiają z Tobą o jakimś przeżyciu, wydarzeniu, czymś wyjątkowym.

Możesz także na nich polegać w kwestii wyborów dnia codziennego, lecz gdy zaczyna się rozmowa na temat pieniędzy … zarabiania czy tworzenia własnego biznesu, możesz, i z reguły tak jest, że natrafiasz na opór, brak zrozumienia czy nawet potępienie.

Dlaczego tak jest?

Z pewnością powodów i przyczyn może być wiele. Może jest to jakaś niezdrowa konkurencja czy rywalizacja, może troska, aby nie trafić na jakiś nielegalny biznes. Może być też tak, że zwyczajnie nie rozumieją Twoich planów, nie rozumieją tego, czym chcesz się zająć. Ty widzisz możliwości płynące z danej działalności, gdyż znasz szczegóły, oni tego nie widzą bądź nawet nie chcą dojrzeć.

Myślę, że można długo szukać podstaw takiego postępowania, jednak nie to jest najważniejsze. Istotna jest lekcja, jaką należy odebrać i wnioski, jakie wyciągnąć i zastosować dla siebie.

Opierając się nie tylko na własnym doświadczeniu lecz także na wiedzy wielu networkowców, którzy przeżyli podobne sytuacje, mogę przypuszczać, że jest to niejako stała, reguła od której jednak czasami pojawią się odstępstwa.

Sprawa wygląda tak, że z czymkolwiek nie pójdziesz do swojej rodziny czy najbliższych znajomych, będzie to co najmniej dziwne, głupie czy bezsensowne. W najlepszym wypadku, może nie chcąc Ciebie urazić, mogą skusić się o stwierdzenie, że może to jest i dobre, ale oni poczekają, aż to się rozwinie i wówczas do Ciebie się przyłączą.

A jeśli już działasz i wówczas do nich przychodzisz?
Najczęściej będzie już dla nich za późno, bo „gdybyś przyszedł wcześniej, to z chęcią działalibyśmy z Tobą, a tak … „ tak może sprawa wyglądać.
Dla większości rodziny czy znajomych, ZAWSZE będzie „za wcześnie” bądź „za późno”, aby z Tobą zacząć działać.

Nie należy jednak wszystkich wrzucać do jednego worka. Jest to jednak, jak wspomniałem wcześniej, pewien powtarzający się schemat i w zdecydowanej większości przypadków, tak to będzie wyglądało.

Zapraszam do obejrzenia poniższego nagrania w którym wspomniałem o tym problemie a także wskazałem, jak można budować swój biznes mlm i nie stracić najbliższych :

Do kogo zatem zwrócić się z propozycją współpracy, skoro najbardziej zaufani, najbliżsi i rodzina odmawiają i starają się zniechęcić?

Jednym z rozwiązań jest dotarcie do znajomych naszych znajomych. Może trudno byłoby odwiedzać w domach czy w pracy i rozmawiać z całkiem obcymi osobami, jednak korzystając z internetu i portali społecznościowych jest już dużo łatwiej, prawda?

Przydatna okazuje się tutaj także lista znajomych … no może nie muszą to być dosłownie znajomi ale osoby, które może widzielibyśmy w tym biznesie i z którymi możemy się skontaktować i porozmawiać na ten temat. To z kolei musi odbyć się w sposób właściwy, bez spamowania poczty czy wysyłania niechcianych wiadomości w serwisach społecznościowych.

Zanim coś zrobisz pomyśl, jak Ty odebrałbyś takie działanie?

Od pewnego lidera działającego od lat w mlm usłyszałem takie powiedzenie: „jeśli nie masz nad sobą litości, to idź do swoich znajomych”. Z perspektywy czasu muszę przyznać, że facet dokładnie wie, o czym mówi. Wiem to z własnego doświadczenia.

Tobie mogę poradzić dokładnie to samo, chyba że masz takie relacje, że Twoi znajomi czy rodzina chętnie wejdą z Tobą do biznesu. Jeżeli tak właśnie jest, to mogę szczerze pogratulować i sądzę, że bardzo szybko możesz osiągnąć wielki sukces w tym biznesie.

A co jeśli jest inaczej i Twoja sytuacja przypomina moją z początków działania w mlm?
Powtórzę za słowami z tytułu tego artykułu: Miej nad sobą litość i zbuduj relacje z innymi osobami, które Tobie zaufają, polubią Ciebie i wejdą z Tobą do biznesu … dla Ciebie, nie dla firmy czy produktu ale dla Ciebie.

Tego Tobie życzę.

Pozdrawiam serdecznie.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Przeciwieństwem Sukcesu jest porażka czy przeciętność ?

Gdyby ktoś Tobie zadał pytanie: co jest przeciwieństwem Sukcesu, co byś odpowiedział? Zdecydowana większość osób uważa, że jest to porażka...

Zamknij