Magnetyczny MLM czyli co przyciąga ludzi do marketingu sieciowego

Marketing sieciowy, chociaż wciąż jest młodą branżą, przyciąga każdego roku coraz więcej osób do swoich struktur.
Co powoduje taki trend?
Dlaczego tak się dzieje i czego szukają Ci wszyscy ludzie w tym całym mlm?

magnetyczny mlm przyciąga marketing sieciowy

Jak już wspomniałem we wstępie, marketing sieciowy przyciąga każdego roku kolejne rzesze nowych osób. Liczba dystrybutorów i partnerów biznesowych branży przekroczyła już 100 milionów. Rosną obroty i rośnie zainteresowanie.

Wystarczy spojrzeć na poniższy wykres:

obroty branża mlm świat Polska

No dobrze, są dane statystyczne lecz dlaczego tak się dzieje?

Co przyciąga ludzi do mlm? Czego poszukują i co liczą znaleźć w tej branży?
Niedawno zostały przeprowadzone badania wśród kilku tysięcy osób zajmujących się mlm w Polsce. Wyniki wyglądają następująco:

Pierwsze: 41% osób zaczęło działać w marketingu sieciowym ze względów finansowych.

Są to osoby chcące poprawić swój budżet domowy oraz planujące zajść na szczyt i utrzymywać się jedynie z mlm. Niezależnie od początkowych planów, każdy ma szansę i możliwość zarobić kilka czy kilkanaście setek każdego miesiąca bez większych problemów. Wszystko zależy jedynie od zaangażowania i determinacji w dążeniu do Sukcesu.

To właśnie w tej branży jest najwięcej milionerów – wiedziałeś o tym?

Jako drugie wskazywany był rozwój osobisty, edukacja, mentoring – na to wskazywało 33% osób.

To logiczne, że właśnie to przyciąga tak wiele osób, gdyż przez lata branża networkmarketingu zatrudniała a następnie także wyszkoliła masę najwyższej jakości specjalistów w tym zakresie.

W początkowej fazie rozwoju potrzebne były osoby charyzmatyczne i znane, tzw. celebryci, którzy przyciągali ludzi. Z czasem w branży samoistnie wykształcali się Mentorzy i to nie jedynie od mlm lecz przede wszystkim przedsiębiorczości i marketingu. Również znane osoby ze świata finansów dostrzegali i wciąż dostrzegają możliwości i potencjał i wspierają marketing sieciowy jako biznes XXI wieku.

Na trzecim miejscu pojawił się wątek relacji – to właśnie z tego powodu ponad 11% osób dołącza do marketingu wielopoziomowego.

Dla tych osób na dalszym planie są inne wartości, nawet nie są istotne pieniądze, oni chcą przebywać wśród pozytywnych ludzi. Nie bez powodu często można usłyszeć, że to biznes relacji, więzi międzyludzkich, zrozumienia i wzajemnego szacunku. Każdy chętnie pomaga i wspiera innych w zespole, nie ma negatywnej rywalizacji.

W obecnym świecie zakłamanym, pełnym naciągaczy i oszustów, w branży mlm można odnaleźć to, co już zanika w innych biznesach, nie wspominając o pracy etatowej.

Niecałe 10 procent ankietowanych przyznało, że chęć zdobycia dodatkowych nagród w programach motywacyjnych najmocniej ich przyciąga.

Chcą szybko osiągnąć pewną efektywność i odebrać wycieczkę, nagrodę rzeczową bądź nawet samochód.
To osoby, które często zmieniają firmy, z reguły posiadają spore zespoły partnerów biznesowych, którzy za nimi podążają i pomagają zbierać laury.

Czy takie działanie jest etyczne? Raczej nie ale skoro nikt na tym nie przegrywa, nikt się nie skarży i nie ma poszkodowanych?

Wymieniłem cztery główne powody, które przyciągają ludzi do biznesu mlm.

Być może w błędzie statystycznym znajdą się inne „magnesy” które zadziałały, lecz te opisane są głównie wymieniane.

Jestem ciekawy, czy zaskoczyło Ciebie to, iż mniej niż połowa osób w tej branży, działa dla pieniędzy?

Jedno mogę podpowiedzieć: z czasem, gdy już działasz w marketingu sieciowym jakiś czas, priorytety ulegają zmianie. Wiele osób znajdujących się na szczycie wyraźnie zaznacza, że działają w dalszym ciągu ze względu dla ludzi, chęci niesienia im pomocy i wsparcia, nie dla pieniędzy. Pieniądze już zdobyli, często reinwestowali i żyją jako rentierzy i wspierają swoją wiedzą i umiejętnościami nowe pokolenia przyszłych Top Liderów mlm.

Może i Ty dojdziesz tak daleko?

Tego Tobie i sobie życzę. Powodzenia.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Czy MLM to ściema czyli obrzucania błotem ciąg dalszy

W poprzednim artykule omówiłem pierwsze cztery spośród wielu usłyszanych przeze mnie hipotez dotyczących mlm. Dotyczą one oczywiście tej gorszej strony...

Zamknij