Czy MLM to idealny biznes bez wad?

Czy można coś … cokolwiek, określić mianem „idealny”? Nie!
A czy jakakolwiek forma działalności biznesowej czy zarobkowej może być doskonała, idealna dla wszystkich? Także NIE!
Dlaczego zatem szukając dla siebie możliwości biznesowej wiele osób uważa, że znajdzie zajęcie pozbawione wad, minusów, problemów?

mlm idealny biznes

Z pewnością masz świadomość, jak wiele jest obecnie możliwości, aby dołożyć do portfela kilka stówek czy tysięcy i to w niedługim czasie korzystając z Internetu … oczywiście mam na myśli metody w pełni legalne.

Każda z nich niesie za sobą pewne korzyści lecz posiada także „ciemną stronę”, mniej lub bardziej akceptowalną. Nie ma przedsięwzięcia, które można określić mianem IDEALNY.

Dlaczego podjąłem taki a nie inny temat?

Od dłuższego czasu działam w branży mlm, obserwuję pojawiające się także inne możliwości zarobienia w Internecie i wiesz co? Każdy, ale to każdy jedynie zachwala i wychwala swoją ofertę. Każdy wymienia niezliczone korzyści jakie niesie ze sobą „jego” interes oraz jak bardzo jest wyjątkowy i wspaniały. Doświadczyłeś czegoś takiego?
Skieruj swój wzrok na grupy np. na facebooku poświęcone zarabianiu … co tam się teraz dzieje to istny szok. Praktycznie wchodząc do jednego na dziesięć oferowanych propozycji, powinieneś stać się milionerem z dnia na dzień bez wychodzenia z domu, bez polecania, bez inwestycji, bez … niczego?
Każdy Ciebie zapewnia, jak idealny posiada plan i tylko jego sposób doprowadzi Ciebie do fortuny … czyżby?

Bynajmniej w tym artykule nie zamierzam i nie planuję oczerniać czy wyśmiewać propozycji biznesowych bo być może jest tam szansa na zarobienie … nie mówię nie, bo nie zaryzykuję. Chciałbym skupić Twoją uwagę na formę przekazu oraz na zastanowienie się nad tym, czy oferujący mówi Tobie prawdę czy jedynie manipuluje aby wciągnąć Ciebie do jego biznesu?

Jak wspomniałem wcześniej działam w branży mlm … może słyszałeś?

Cieszy się ona zarówno dobrą jak i złą opinią, zdania są różne. Jednak i tutaj większość osób oferujących współpracę pokazuje jedynie zalety błędnie tworząc obraz, iż jest to biznes idealny. Otóż prawda jest taka, że NIE JEST IDEALNY!
Marketing sieciowy posiada wiele wad i uważam, że każda osoba rozważająca dołączenie do tego biznesu, powinna zostać uświadomiona, że tak jest.

Czemu jednak jest inaczej?
Nasze działania w dużej mierze opieramy na doświadczeniach ze świata reklamy czyli pokazujemy same dobre strony aby zachęcić a nie zniechęcić. Tworzy to z lekka niezręczną sytuację gdyż potencjalnie zainteresowany nie posiada całego obrazu branży i może być wręcz oszukany, że w mlm wszystko robi się samo, każdy osiąga ogromny sukces itp. Nie jest tak kolorowo, bo za każdym pozytywem pojawia się jakiś minus, co prawda nie dla każdego taki sam ale jednak.

W tym miejscu chciałbym zaprosić Ciebie do obejrzenia mojego materiału, w którym wskazuję kilka najpoważniejszych wad w branży mlm:

Jeśli obejrzałeś do końca i orientujesz się w branży to z pewnością zauważysz, że tych wad mogłoby być więcej. Ponadto niektóre wymienione minusy mogą dla Ciebie nie istnieć bądź stać się nawet zaletą, bo i tak może się zdarzyć.
Nie wymieniłem wszystkiego gdyż nie chciałem tworzyć zbyt długiego live’a a jedynie wskazać kierunek, pobudzić do rozważenia oraz uświadomienia sobie, że idealny biznes nie istnieje.

Pomimo wielu wad i minusów marketing sieciowy uważany jest za wspaniały biznes. To Lepsza Droga, nie idealny ale zdecydowanie lepszy od bardzo wielu innych sposobów na zbudowanie solidnego biznesu. Świetnie opisuje to mój Mentor Marcin Oniszczuk w swojej książce „Dlaczego MLM to lepsza droga …?”

W tym miejscu pragnę także polecić mój bezpłatny e-book który możesz pobrać właśnie na moim blogu.
Jeśli jeszcze nie zapoznałeś się z tymi propozycjami, to serdecznie zapraszam, bo warto poznać inne spojrzenie na ten biznes.

Podobno łatwiej jest oczerniać niż wychwalać lecz w przypadku biznesu należy wyszukać i rozważyć zarówno wady jak i zalety zanim na poważnie zaczniemy działać i oczekiwać wyników.
Biznes idealny nie istnieje ale mlm to zdecydowanie lepsza droga.

Pozdrawiam 🙂

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Walkower w biznesie czyli jak się nie poddać już na początku

Najtrudniejszy zawsze jest początek drogi i najwięcej osób jest skłonnych poddać się już w tym momencie. Nie dotyczy to jedynie...

Zamknij