MLM nie jest dla „Zosi Samosi”?

Czy można robić marketing sieciowy MLM „po swojemu”?

Pewnie można, ale czy to się opłaca i czy warto wybrać własną drogę?


mlm blob

Od kilkudziesięciu lat branża MLM rozwija się bardzo intensywnie, powstaje mnóstwo firm opartych o schematy marketingu wielopoziomowego.

To właśnie ta branża wykształciła najwięcej milionerów, na najwyższych szczeblach planów kariery znajdują się Liderzy posiadający praktyczną wiedzą typu „know-how”, wiedzę, którą chcą i dzielą się ze wszystkimi, którzy tylko będą chcieli ich słuchać i stosować się do prostych schematów, jak dojść tam, gdzie Oni już się znaleźli.

Jest to absolutny ewenement w świecie biznesu, że osoba, która osiągnęła sukces, chce i dzieli się swoją wiedzą i umiejętnościami z innymi osobami z tej branży. Takiego zjawiska nie doświadczymy w biznesie tradycyjnym, gdzie każdy dbając o własne interesy, ukrywa przed światem sobie jedynie znane metody osiągnięcia pełnego sukcesu.

W MLM jest całkowicie inaczej, tutaj sukcesów wystarczy dla każdego, tutaj dążymy do pełnej duplikacji z której wszyscy osiągną korzyści.

Pomimo jednak tego, że istnieją sprawdzone systemy, gotowe procedury, wciąż pojawiają się takie „Zosie Samosie”, które chcą i wiedzą lepiej, dlaczego?

Wszystko sama lepiej wie,
Wszystko sama robić chce,
Dla niej szkoła, książka, mama
Nic nie znaczą – wszystko sama!
Zjadła wszystkie rozumy,
Więc co jej po rozumie?
Uczyć się nie chce – bo po co,
Gdy sama wszystko umie?”
              Julian Tuwim: „Zosia Samosia”

Skąd taki stan rzeczy?
Dlaczego tak się dzieje, że istnieją samozwańczy „specjaliści” którzy zakładają, że wszystko wiedzą, wszystko potrafią, wszystko znają i wszystko sami zrobią lepiej?

Może dlatego, że to wynika z ludzkiej natury?
Może dlatego, że już od szkoły nauczono nas, że Ci, którzy pytają bądź „ściągają” są gorsi? Głupsi? Mniej zdolni?
Może to zawyżona błędna samoocena iż nie potrzebni są żadni Liderzy, gdyż posiadamy już wszystko i wiemy wszystko, aby dojść na szczyt?

Trudno znaleźć jednoznaczną odpowiedź o ile taka istnieje.

Do czego taka droga prowadzi?
Do porażek, frustracji, rezygnacji i zmiany orientacji z pozytywnej na negatywną, że MLM nie działa, że „tutaj” niczego nie można osiągnąć, że tylko „wybrani” zarabiają itd.

Istnieje błędny przesąd, iż w MLM wszystko trzeba zrobić samemu co wiele osób odstrasza i zniechęca gdyż nie czują się na siłach, aby coś osiągnąć z obecnym poziomem wiedzy i umiejętności. Takie osoby rezygnują już na starcie bądź nie decydują się na działanie.

Inni, często zwolennicy ideologii, że można zrobić wszystko samemu, to z reguły takie tytułowe Zosie, które sądzą, iż wszystko zrobią same i po swojemu. Takie osoby nie zwracają uwagę na Liderów, bo przecież wiedzą lepiej, nie słuchają osób, które wprowadzają, bo tylko oni się liczą.

Jak kończą takie Zosie?
Wynajdując koło od nowa tracą mnóstwo energii, czasu a przez to ich zapał maleje i spada często do zera … a co z Sukcesem? Zostaje niespełnionym marzeniem.

Nie można przy okazji wspomnieć o Liderach, którzy zachęcają nowe osoby sugerując, iż zrobią wszystko, sami zbudują im grupę, zainteresowani nic nie będą musieli robić, wystarczy, że dołączą.

Zapraszam do obejrzenia poniższego nagrania w którym wiele wyjaśniam w kwestii działania:

Materiał stworzony jakiś czas temu lecz wciąż aktualny.

MLM nie można stworzyć w pojedynkę, to biznes zespołowy, to praca z ludźmi i dla ludzi.

Nie można zakładać, iż wszystko zrobimy sami, lepiej i szybciej korzystając jedynie z własnego wyobrażenia o tej branży. Korzystajmy z bezcennej wiedzy i procedur, które przekazują nam Liderzy biznesu, w którym działamy.

Czyż to nie prościej i łatwiej powielać to, co działa?

Z drugiej strony nie można także oczekiwać czy wręcz żądać, aby Sponsorzy czy osoby z naszego zespołu, wyręczyli nas w budowaniu, bądź co bądź, naszego biznesu. Nie można także ślepo i bezmyślnie brać przykład z każdego Lidera.
Schemat, który działał u jednej osoby, u innej może nie być taki skuteczny.

Aby podsumować: Zosia Samosia nie osiągnie sukcesu w biznesie MLM, nie zbuduje prawdziwego zespołu ani właściwych relacji myśląc jedynie o sobie i działając w sobie tylko znany sposób.

Mamy Liderów, wykorzystajmy ich, skorzystajmy z ich wiedzy i doświadczenia a zaprowadzi nas to najkrótszą drogą do Sukcesu.

Pozdrawiam i życzę samych Sukcesów 🙂

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
MLM, piramidy i element Pszczółki Mai

Gdy kilka lat temu rozpoczynałem swoją przygodę z MLM, nikt nie potrafił mi dokładnie wytłumaczyć, czym jest ta branża oraz...

Zamknij